S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení.


Úvod » VYTÁPĚNÍ A KLIMATIZACE » Solární kolektory

VYTÁPĚNÍ A KLIMATIZACE / Solární kolektory

Solární kolektory NORDline jsou technologicky velmi pokročilá zařízení. Skvěle fungují i v zimním období. Reagují na sluneční svit, nikoliv na okolní teplotu.

Přeměňují sluneční energii na tepelnou. Směrují ji do centrálního zásobníku tepla, do topného systému či do zásobníku na teplou užitkovou vodu. Skvěle se hodí do rodinných i panelových domů.

Skládají se ze samotného topného panelu, z měděného potrubí s odvodem tepla a z řídící jednotky.

Naše kolektory šetří náklady, až 70 % při ohřevu TUV a až 35 % při vytápění za rok. Životnost kolektoru je přitom minimálně 15 let.

Nová zelená úsporám dotace na topný systém solární kolektory

 

Solární trubicový kolektor NORDline SCM 15 je zapsán do dotačního programu NOVÁ ZELENÁ  ÚSPORÁM pod kódem SVT 1465.

 

 

 

Solární kolektory x solární panely

Oproti fotovoltaickým panelům mají solární kolektory zásadní výhodu ve velmi nízkých investičních nákladech na jejich pořízení a ve velmi rychlé návratnosti peněz. Ohřev teplé užitkové vody a vytápění vnitřních prostor jsou energeticky velmi náročné procesy. Solární kolektory v tomto případě vyrábějí cenné teplo s prakticky nulovými provozními náklady, pouze s elektrickou energií potřebnou na provoz řídicí jednotky a malého oběhového čerpadlla.

Nabídku solárních kolektorů

najdete v našem e-shopu gastromakel.cznaše cena 10 278 Kč

skladem
doprava zdarma